Slider


Prof. Dr. Michael Norton
11 Ekim 2019
08:00 – 10:00
Mr. Micheal R. Norton BDS FDS RCS(ed), 1988 yılında Wales Üniversitesi – Diş İlaçları bölümünden mezun olmuştur. Londra’da implant ve rekonstrüktif diş hekimliğine adanmış bir uygulama yürütüyor. Kendisi Oral Cerrah ve Edinburgh Cerrahlar Royal Koleji Üyesi bir uzmandır. Dr. Norton, Pensilvanya Üniversitesi Dişhekimliği okulunda yardımcı klinik profesörüdür. Dr. Norton tarihte ilk defa başkanı Amerikalı olmayan Osseonintegrasyon Akademisinin (AO) 31. Başkanı olmuştur ve hala bu kuruluşun bir üyesidir. Aynı zamanda, Diş İmplantoloji Derneğinin (ADI) geçmiş başkanı (1999-2001) ve onursal üyesidir. Dr. Norton Uluslararası Oral ve Maksillofasiyal İmplantlar Dergisi (JOMI)’ nin Yardımcı Editörüdür ve bir dizi başka derginin eleştirmeni olarak görev yapmaktadır. Dr. Norton vermiş olduğu konferansları ve dersleri sayesinde dünya çapında bir üne sahiptir ve çalışmaları literatürde yaygın olarak yayınlanmaktadır.


Prof. Dr. Anton Sculean
11 Ekim 2019
10:15 – 12:15
Anton Sculean, Periodontoloji Bölümü profesörü ve başkanıdır ve şu anda İsviçre Berne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Murahhas üyesidir. 1990 yılında Budapeşte-Macaristan’daki Semmelweis Üniversitesinde yetişmiş ve yüksek lisans eğitimini Almanya Üniversiteleri-Münster ve Danimarka Aarhus Kraliyet Diş Kolejinden almıştır. Yüksek doktora hakkını (Ph.D.) Almanya’nın Hamburg kentinde ki Saarlan Üniversitesinden almıştır. 2004’ten 2008’e kadar Hollanda Nijmegen’deki Radbound Üniversitesinde ki EFP akredite Lisansüstü programının Periodontoloji ve Program Direktörlüğü Bölümüne atanmıştır. Aralık 2008’de, İsviçre Bern Üniversitesine Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanı ve profesörü olarak atanmıştır. Kendisi şu anda, Bern Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Yönetim kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Profesör Sculean pek çok araştırma ödülü kazanmıştır ve bunların arasında; Uluslararası Diş Hekimliği Araştırmaları Birliği’nin Uluslararası Araştırmaları Derneği’nden Anthony Rizzo ödülü ve Rejeneratif Periodontal Tıpta IADR/Straumann ödülünün yanı sıra onursal doktora ödülünü (Dr. H.c.) Budapeşte-Macaristan’da ki Semmelweis ve Timisaora-Romanya’da ki Victor Babes Üniversitelerinden almıştır. Hekimli dergilerde 208’den fazla yayını yayımlanmıştır. Periodontal ders kitapları için 16 bölüm yazmıştır. Ulusal ve uluslararası kongrelerde 350’den fazla konferans vermiştir. Quintessence tarafından yayınlanan “Periodontal Rejeneratif Terapi” kitabının editörü ve 2015 yılında yayınlanmış olan “Periodontoloji ve İmplantolojide Yara İyileştirme” başlıklı Periodontology 2000 sayısının da misafir editörüdür. 122’den fazla diş dergisinin editör kurulundadır ve bunların yanı sıra Diş Hekimliği Araştırmaları Dergisi, Klinik Periodontoloji Dergisi, Klinik Oral İmplantlar araştırması, Periodontal Araştırmalar Dergisi ve Periodonti Bilimsel Klinik Gelişmeleri ve Quintessence International’in ortak editörü, Klinik sözlü Araştırmalar BMC Ağız Sağlığının bölüm editörü ve “Ağız Sağlığı” nın görevden sorumlu şefidir. Profesör Sculean, 2009-2010 yılları arasında IADR’nin Periodontal Araştırma Grubu Başkanı olarak görev yapmıştır. İsviçre Toplum Periodontoloji Derneği’nin eski başkanıdır ve Avrupa Periodontoloji Federasyonunun (EFP) (2018-2019 dönemi) başkanıdır. Araştırma alanları periodontal ve peri-implant enfeksiyonlarının tedavisinde periodontal tedavi, antibiyotik kullanımı, antiseptik ve lazer ve fotodinamik tedavi gibi yeni yaklaşımlar üzerinedir.


Prof. Dr. Tomas Linkevicius
11 Ekim 2019
13:30 – 15:30
Tomas Linkevicius Litvanya’da ki Vilnus Üniversitesi’nin Diş Bilim bölümünün doçent doktorudur. Aynı zamanda kendisi Belçika’da ki Ghent Üniversitesi’nde misafir profesör olarak görev yapmaktadır. 2000 yılında, Kaunas Medikal Üniversitesi’nde de dental ünvanını kazanmıştır. 2004 yılında ise Vilnus Üniversitesi’nde prostodonti alanında yaptığı yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır. 2009 yılında da Letonya’da ki Riga Stradins Üniversitesi’nde doktora tezini sunmuş ve savunmuştur. Tomas Linkevicius, uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan pek çok yayının yazarıdır ve kendisi şu anda yumuşak doku ve implant restorasyonlarının semantasyonu konusunda ki araştırmalara odaklanmaktadır. Kendisi aynı zamanda uluslararası ders veriyor ve Avrupa Osseointegrasyon Akademisi’nin (AO) aktif bir üyesidir. Tomas Linkevicius uzman protez ve implant diş hekimliği uygulama ünvanına ve özel bir diş araştırma tesisine sahiptir.


Prof. Dr. Nelson Pinto
11 Ekim 2019
16:00 – 17:30
Dr. Nelson R. Pinto, Concepcion-Şili’de Doku Mühendisliği ve Rejeneratif Tıp Araştırma Merkezi’nin kurucusu ve başkanıdır. Burada geçtiğimiz otuz yıl boyunca, ileri düzey oral implantolojide uzmanlaşan aktif özel bir uygulamayı devam ettirmiştir. Şu anda Dr. Pinto Periyodonti ve İmplantoloji Bölümü’nde profesördür. Santiago-Şili’de ki Universidad de los Andes, Diş Hekimliği Fakültesi Leuven, Belçika’da ki Üniversitesi Hastaneleri Katolik Üniversitesi Oral Sağlık Bilimleri ve Periyodontoloji Ana Bilim Dalı’nda misafir profesördür. Kendisi L-PRF, yumuşak ve sert doku rejenerasyonu ve yara tedavisi, L-PRF ile kronik yaraların tedavisi için doğal güdümlü rejenerasyon tedavisinin geliştiricisidir ve bu alanlarda dünyaya yön veren uzmanlardan birisidir. Göstermiş olduğu başarılar arasında: Dünya Yara Tedavisi Dernekleri Birliği 4. Kongresi’nde en iyi sözlü araştırma sunumu, Eylül 2012 ve Yara Tedavisi Dergisi/Dünya Yara Tedavisi Dernekleri’nin 2016 yılı Yara Ödülü’nü yara tedavileri üzerine yapılan klinik araştırmalarına pek çok katkıda bulunduğu için (2012 – 2016) almıştır.


Prof. Dr. Richard Miror
11 Ekim 2019
17:30 – 18:30
Dr. Richard Miror, Diş Hekimi, Doktor, 2009 yılında bu yana doktorasını tamamladığı İsviçre Bern’de Periyodontoloji bölümünde yardımcı misafir olarak görev yapmaktadır. Kendisi bu zamana kadar; büyüme faktörleri, kemik biyomalzemeleri ve rehberli kemik rejenerasyonu ile ilgili bir çok konuda uluslararası olarak 150’den fazla hakemli makale yayınlamış ve konferans vermiştir. Yakın zamanda diş hekimliği alanında bir çok uluslararası ödüle layık görülmüştür ve 2016 yılında İmplant Diş Hekimliği alanında ITI Andre Schoereder Ödülü’nü almıştır ve 2015 yılında yılın IADR Genç Araştırmacı ünvanını implant diş hekimliğine yaptığı katkılardan dolayı almıştır ve 2014 yılında ise Amerika İmplant Diş Hekimliği Akademisi (AAID) Genç Araştırmacı Hibe ödülünü almıştır. O ve Dr. Joseph Choukroun, PDF üzerine olan ilk ders kitabını düzenlemiştir: “Rejeneratif Diş Hekimliğinde Trombosit Zengini Fibrin: Biyolojik Arkaplandan Klinik Endikasyonlara”

Prof. Dr. Franck Renouar
12 Ekim 2019
08:00 – 10:00

Franck Renouard, 1982 yılında Paris Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü’nden mezun oldu. 1983-1998 yılları arasında Paris’te bulunan Paul Tessier’in Kraniomaksillofasiyal takımında Jean-François Tulasne’nin asistanıydı. Kısa implantlar ve biyomekanik hakkında çeşitli makaleler ve kitap bölümleri yayınladı. Bo Ranger ile birlikte 2 adet ders kitabının da yazarıdır. Bunlardan birincisi: “İmplant Diş Hekimliğinde Risk Faktörleri: Öngörülebilir Tedavi için Basitleştirilmiş Klinik Analiz” 10 dilde yayınlandı. Profesyonel pilot Jean Gabriel Charrier ile birlikte yazdığı “En Zayıf Halkanın Araştırılması” adlı yeni kitabı insan faktörleri ve tıbbi riskler ile ilgilidir. Tıbbi alan veya nükleer endüstriler gibi karmaşık ortamlarda insan risk faktörleri üzerine makaleler yayınladı ve konferanslar verdi. Dr. Renouard EAO eski başkanıdır. (2006-2008)
Washington’da ki 2009 AO Toplantısı’nın kongre başkanıdır. Osteoloji Vakfı yönetim kurulu üyesidir. Kendisi aynı zamanda EAO fahri üyesidir.
Paris’te Oral ve İmplant Cerrahisi sınırlı özel bir uygulama yürütmektedir.

Prof. Dr. Hom-Lay Wang
12 Ekim 2019
10:30 – 12:30

Hom-Lay Wang, DDS., MSD., Ph.D., Michigan Üniversitesi’nde profesör ve mezun periyodonti direktörüdür.
30 dan fazla kitap bölümü/davetli inceleme ve 500’den fazla bilimsel makale yayınlandı.
Wang şu anda Bilimsel Gözetim Komitesi, Yıllık Toplantı Görev Gücü’nün bir üyesi ve Amerikan Periyodontoloji Akademisi (AAP) için Eğitim Denetim Kurulu Üyesi, Osseointegrasyon Akademisi JOMI Denetim Kurulu Üyesi ve Başkan’ı olarak görev yapmaktadır.
Uluslararası Oral ve Maksillofasiyal İmplantlar, Periyodontoloji, Ağız Cerrahisi, Estetik&İmplant Diş Hekimliği Organizasyonu, Oral ve Maksillofasiyal Araştırmalar Dergisi için yardımcı editör; Periyodontoloji Klinik Gelişmeleri için Yönetim Kurulu Kurucu Editör; Periyodontoloji Dergisi, Klinik Oral İmplantlar Araştırması, Uluslararası Periyodontoloji ve Restoratif Diş Hekimliği Dergisi, Klinik Periyodontoloji Dergisi, Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Dergisi ve bunlar gibi pek çok derginin yayın kurulu üyesidir.
Wand, aşağıdaki ödüllerin sahibidir:
AADS Klinik Araştırma Burs Ödülü (1992), Michigan Üniversitesi Üstün Hizmet Ödülü (2001), En iyi Fakülte Ödülü (2003), Klinik Bilim ve Tekniklerde Charles E. İngilizce Yıllık Ödülü (2004), Oral İmplantoloji Dergisi (2004) ve İmplant Diş Hekimliği Dergisinde ki en iyi makale ödülü (2004), Morton L. Perel Dental İmplant Eğitimcisi Yıllık Ödülü (2007), AAP Michigan Üniversitesi, Periyodonti Eğitiminde Üstün Öğretim ve Mentorluk (2010), AAP Özel Atıf Ödülü (2013), ITI Andre Schroeder Araştırma Ödülü (2014), AO Osseointegrasyon Vakfı Klinik Araştırma Reservörü (2016), AAP Üstün Eğitmen Ödülü (2017) ve AAP Seçkin Bilim İnsanı Ödülü (2017)

Prof. Dr. Bach Le
12 Ekim 2019
13:30 – 15:30

Dr. Bach Le, Oregon Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde Ağız&Maksillofasyal uzmanlık eğitimini tamamladı. USC’ de ki Herman Ostrow Diş Hekimliği Fakültesi’nde Oral ve Maksillofasyal Cerrahi Klinik Doçentidir ve 2000 yılından beri bu bölümün aktif bir öğretim üyesidir. Dr. Le, kemik rejenerasyonu ve dental implantla ilişkili cerrahi alanda uluslararası dersler vermiştir ve dünya çapında altı kıtada öğretmenlik yapmıştır. Kendisi, bilimsel metinler ve profesyonel hakemli dergilerde sıklıkla makaleler yayınlamıştır. En önemli odak noktası estetik sonuçların iyileştirilmesi için sert ve yumuşak doku rejenerasyonu alanına olmuştur. Amerikan Oral Maksillotasyal Cerrahlar Derneği, Osseointegrasyon akademisi, Amerikan İmplant Diş Hekimliği Akademisi, Amerikan Protezciler Koleji, Büyük New York Akademisi Protezcileri ve Uluslararası Oral İmplantologlar Kongresi de dahil olmak üzere çok sayıda ulusal organizasyonda ana podyum konuşmacısı olmuştur. Dr. Le, 2014 yılında Amerikan Protezciler Koleji Onursal Üyesi olarak kabul edilmiştir ve 2008 yılında İmplant Dişi Hekimliği Dergisi’nde yayınlanan “en önemli makale” kendisinin olması sebebiyle Charles E. İngilizce Ödülü’nü almıştır.
Le, Amerikan Oral ve Masillofasyal Cerrahlar Derneği, Amerikan Diş Hekimliği Anestezistleri Derneği ve Uluslararası Oral İmplantologlar Kongresi’nin bir diplomatıdır. Dr. Le, Amerikan Diş Hekimleri Koleji, Uluslararası Diş Hekimleri Koleji ve Uluslararası Oral ve Maksillofasyal Cerrahlar Derneği’nde burs sahibidir. Le dört çocuk babasıdır. Tenis, yürüyüş ve golf gibi bir çok açık hava aktivitesinden hoşlanır. Le, Judo’da siyah kemer sahibidir, rekabetçi bir yüzücü ustasıdır ve piyano çalmaktan çok hoşlanır. En sevdiği hobisi eşi ve çocuklarıyla vakit geçirmektir.

Prof. Dr. Joseph Kan
12 Ekim 2019
16:00 – 18:00

Dr. Kan, Loma Linda Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini Protez ve İmplant Diş Hekimliği dalında tamamladı. Kendisi bir profesör ve şu anda protez ve implant cerrahisi ile sınırlı özel bir uygulama sürdürmektedir. Uluslararası Periodonti ve Restoratif Diş Hekimliği Dergisi ve Avrupa Estetik Diş Hekimliği Dergisi Yayın Kurulu’nda yer almaktadır. Kan, 1997’de Osseointegrasyon Akademisi’nde en iyi Araştırma Ödülü’nü, 2003’te Protez Diş Hekimliği Dergisi’nde Judson Hinckey Ödülü’nü almıştır. Ulusal ve uluslararası derslerin yanı sıra, 702’nin üzerinde ders kitabında, dergilerde ve bölümlerde periodontal doku yönetimi, acil diş çekimi ve tedavisi ve implant estetik üzerine makaleler yayınlamıştır.